Laminowanie

O nas

Laminowanie szkła jest celowym działaniem mającym za zadanie stworzenie szkła bezpiecznego poprzez wzmocnienie jego struktury. Polega na połączeniu ze sobą co najmniej dwóch tafli szkła za pomocą jednej lub wielu specjalnych folii, umieszczonych pomiędzy nimi. Cały proces odbywa się w specjalistycznym piecu, który oprócz wysokiej temperatury wytwarza także próżnię, gwarantującą trwałe przyleganie tafli do spajającej folii i brak pęcherzyków powietrza w laminacie. Proces ten zapobiega fragmentacji rozbitej szyby na elementy mogące być zagrożeniem życia oraz zdrowia.

 

Stosowanym przez nas rozwiązaniem jest laminowanie za pomocą folii EVA. Zaletami tej folii są m.in. doskonała przejrzystość i trwałość, ochrona przed promieniowaniem UV, podwyższona izolacyjność akustyczna, odporność na zmiany temperatury i wilgoć. Dzięki tym właściwościom, może być ona stosowana zarówno w konstrukcjach wewnętrznych i zewnętrznych.

W zależności od zestawu, czyli liczby i grubości poszczególnych tafli szkła oraz folii EVA, uzyskuje się szkło laminowane o różnych parametrach i różnym stopniu wytrzymałości. Od szkieł klasycznych, zabezpieczających przed zranieniem, po bardziej trwałe warianty ochronne i antywłamaniowe.

 

Oprócz cech szkła bezpiecznego ważnym wyróżnikiem dla szkła laminowanego jest jego walor estetyczny. W laminatach możemy zastosować nieograniczoną ilość wzorów, grafik, a nawet folię z diodami LED, bądź też folię interaktywną. Co ważne, w procesie laminowania można łączyć ze sobą wiele rodzajów szkieł, w tym także lustra.

 

Maksymalny wymiar szkła:  3200 x 2200 mm
Zakres grubości szkła: 3 - 19 mm

Laminowanie

Dział realizacji zamówień produkcyjnych

Paulina Pawelec
Paulina Pawelec
Kierownik sprzedaży Tel: 730 877 333 p.pawelec@sell-glass.pl
Aleksandra Wawruniak
Aleksandra Wawruniak
Specjalista ds. sprzedaży Tel. kom: 500 718 068 a.wawruniak@sell-glass.pl
Anna Kowalska
Anna Kowalska
Specjalista ds. jakości Tel. kom: 500 718 038 a.kowalska@sell-glass.pl